Wielkanoc

Tradycyjnie tuż przed Wielkanocą przygotowujemy – wychowanki z grupy najstarszej i wychowawcy – wspólny świąteczny posiłek a dziewczęta z grupy średniej wraz z wychowawcami dbają o estetyczne nakrycie stołu i o piękny wystrój jadalni. W tym roku wypadło to w środę, 23 marca. Właściwie powinno to być śniadanie wielkanocne, ale większość wychowanek na święta wyjeżdża do swoich bliskich. Na nasze wspólne świętowanie zapraszamy wszystkich Pracowników, Przyjaciół i Wolontariuszy Ośrodka.

Wspólnym posiłkiem jest kolacja. Jest ona przygotowywana z zachowaniem tradycji, tak jak śniadanie wielkanocne. Dlatego gotujemy żurek z białą kiełbasą, jajka. Na stole nie może zabraknąć chrzanu, szynki, wędlin i sałatek. Po kolacji jest czas na deser, czyli na słodycze, babki, paschę (deser z twarogu z bakaliami), ciasta i owoce.

Bardzo miłą tradycją jest też przygotowywanie (w wielkiej tajemnicy) prezentów, tzw. „zajączków”, które najczęściej ukrywa się w ogrodzie pod i na drzewach, pod krzewami, itp. Prezentów szukają wychowanki i szukają pracownicy i wolontariusze Ośrodka, dla których dziewczęta przygotowują własnoręcznie robione niespodzianki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

Dodaj komentarz